2024 Vasario 29 d. 03:24:34

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

 

KARIUOMENĖS DIENOS PAMINĖJIMAS

   Visi žinome, kokia svarbi ir reikšminga yra kario, krašto gynėjo profesija – šiam drąsūnui tenka, ko gero, pats atsakingiausias tautos laisvės gynėjo, mūsų gyvenimo sergėtojo, taikos skelbėjo ir kūrėjo vaidmuo.
   Diena prasidėjo karių dalyvavimu pilietiškumo pamokose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse ir pradinėse klasėse. Vyresnių klasių mokiniai rinkosi į kūrybines dirbtuves : sporto, dailės, šokių ir kepinių ruošimo erdves. Visa tai, ką nuveikė organizuotose veiklose, pristatė mokyklos bendruomenei.
   Iškilmingą šventinį renginį pradėjome iškilmingomis eilėmis apie kario gyvenimą, jo pasiaukojimą – skaitovai Ligita Gražulevičienė ir Nojus Veretinskas visiems priminė, koks sunkus karių ,,ėjimas į priekį – į mirtį, į laisvę, į skausmą, į džiaugsmą, ėjimas tam, kad sugrįžtų, kad sugrįžę šeimas apkabintų…“
   Renginys maloniai nudžiugino – žvelgiant į augančią nepriklausomos Lietuvos kartą, iš širdies traukiančią dainas, šokančius pačių parengtą šokį, supranti, kad einame teisingu keliu – juk darnoje, bendrume, vienybėje, atkakliame darbe geriausiai ugdosi žmogus, tik tuomet sužaliuoja gėrio, atsakomybės daigai.
   Manome, kad Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimas prisidėjo prie mokyklos mokinių pilietiškumo, istorinės savimonės formavimosi.

                                                                 Pavaduotoja ugdymui Vida Reinolcaitė

Nuotraukos