2024 Birželio 15 d. 19:28:25

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

Reorganizuoti Smalininkų L. Meškaitytės pagrindinę mokyklą į Oro kadetų mokyklą

pagarba

Lietuva yra viena pirmųjų kadetų korpusus kūrusių valstybių Europoje. Kadetais buvo vadinami kandidatai į karininkus, daugiausiai 12-19 metų amžiaus vaikai ir jaunuoliai. Kadetų mokyklos buvo skirtos ne tik kariuomenei, bet ir plačiai suprantamai valstybės tarnybai, uniformos ir tam tikri griežtesni reikalavimai karinei drausmei palaikyti buvo naudojami kaip pedagoginis metodas. Šiuo metu Lietuvoje kadetai yra rengiami pagal sausumos ir jūrų kadetų sampratas. Planuojama bei rengiama ir oro kadetų samprata. Vaikai ir jaunuoliai yra rengiami pagal bendrojo ugdymo programas, jas papildant atskiromis neformaliojo ugdymo programomis, nacionalinio saugumo ir krašto gynybos bendrąsias programas, organizuojant papildomas stovyklas ir žygius, veiklas gamtoje, sausumoje, vandenyje ir ore.

Šiuo metu Lietuvoje veikia generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus Kaune, Klaipėdos jūrų kadetų mokykla.

Smalininkų L. Meškaitytės pagrindinė mokykla bendradarbiauja nuo 2012 m. su Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Sraigtasparnių eskadrilės baze. Ugdymo proceso pažintinių dienų metu nuo 2012 m. buvo vykdomos 4-5 dienų stovyklos " Sakale, lėk..."4-10 klasių mokiniams.Stovyklos programoje dalyvavo ir kitų respublikos mokyklų mokiniai. Didžiausias dalyvavusių mokinių skaičius 100 vaikų.

 35102482 1927664873959400 5361233454543405056 n

 

Praeitais mokslo metais buvo pradėtas įgyvendinti pilotinis projektas 9-10 klasės mokiniams "Aš norius, aš siekiu, aš galiu". Programa bus vykdoma ir šiais mokslo metais, užsiėmimus ves karinių oro pajėgų karininkai.

Kitaip

2021 metų pavasaryje mokykla ir mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius gavo pakvietimus iš Karinių oro pajėgų štabo pristatyti oro kadetų mokyklos viziją. Pristatymu buvo susidomėta. Pirminėje mokyklos apžiūroje dalyvavo seimo narys prof.Valdas Rakutis, KOP štabo vadas plk. Dainius Guzas, KOP vadovybės štabo A3 operacijų skyriaus viršininkas plk.ltn. Eligijus Rukšnaitis.

2021 m gegužės 31 d. Smalininkuose vyko konferencija dėl Oro kadetų mokyklos įsteigimo. Konferencijoje dalyvavo su aviacija susijusių įstaigų vadovai. Pranešėjas LR seimo narys prof. Valdas Rakutis. Anot pranešėjo - svarbiausia patikėti oro kadetų mokyklos Smalininkuose idėja.

Kurejai

Nuo šių metų rugsėjo 6 d. pradėjome įgyvendinti Visos dienos mokyklos programos modulį(VDM)). Į pagrindinio ugdymo programos dalykus integruojamos temos "Lietuvos karo aviacijos istorijos pradmenys", "Nacionalinio saugumo pradžiamokslis", "Įdomioji meteorologija". Pasibaigus ugdymo proceso užsiėmimams mokiniams organizuojami neformaliojo ugdymo užsiėmimai - krepšinis, futbolas, kvadratas, dziudo, stalo tenisas, kultūrinė veikla, aerodinaminių įgūdžių valdymas, treniruoklių konstravimas, namų darbų ruoša. Užsiėmimuose dalyvauja 5-8 klasių 32 ugdytiniai.

karininkai

 

Rugsėjo 13-17 dienomis Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos instruktoriai vedė praktinius užsiėmimus su sklandytuvu 3-10 klasių mokiniams.

Sklandymas