2024 Liepos 18 d. 02:17:54

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

Pagrindinis

 

STOVYKLA „SAKALE, LĖK 2024“ – DŽIAUGSMAS VAIKAMS

   Jau dvylika metų "Sakale, lėk" karinė – edukacinė – sportinė stovykla neša džiaugsmą vaika:ms! Šią vasarą vėl kvietėme tapti mūsų stovyklautojais ir patirti nepakartojamą laisvalaikį gamtoje, kuris apima įvairias veiklas su iššūkiais ir nuotykiais. Tai vieta, kur vaikai ir paaugliai ne tik pailsi ir smagiai praleidžia laiką, bet ir įgyja savarankiškumo bei labiau pažįsta save! Nors kiekvienas vaikas yra unikali asmenybė, tikime, kad stovykla naudinga visiems vaikams. Nesvarbu, kokie vaiko interesai, stovykla padeda vaikams ugdyti svarbius socialinius, emocinius ir pažintinius įgūdžius. Geriausia, kad stovykloje vaikai sukuria prisiminimus, kurie išlieka visam gyvenimui. Vienas didžiausių stovyklos privalumų yra tai, kad ji išveda vaikus iš jų komforto zonos ir verčia juos išbandyti naujus dalykus., kurių dar niekada nebandė, sukuria aplinką, skatinančią gerbti ir atsižvelgti į kitus.
   Tradiciškai pirmąją stovyklos dieną - oficialus stovyklos atidarymas prie mietelio simbolio – varpo ir mokyklos aikštėje, kurioje pirmąją stovyklos dieną suplevėsavo Lietuvos valstybinė, Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų ir Smalininkų miestelio vėliavos. Vėliavų pakėlimo ceremonijoje dalyvavo ir pagarbą atidavė Jurbarko rajono savivaldybės meras S. Mockevičius, savivaldybės administracijos direktorė R. Vančienė, savivaldybės vicemerė A. Balčiūnienė, Lietuvos kariuomenės KOP atstovai ir kiti garbingi svečiai. Kalbėjusieji linkėjo mokiniams sėkmės ir ištvermės atliekant visas, net sunkiausias užduotis.
   Jau pirmąją dieną, mokiniai suskirstyti į būrius, ėmėsi veiklos: dalyvavo rikiuotės, pirmosios pagalbos ir orientavimosi vietovėje pratybose, lankėsi J. Stonio senovinės technikos muziejuje. Pagėgių pasienio rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis stovyklautojus džiugino savo pasirodymais, pristatė pasieniečio profesiją.
   Dienos praleistos tankodrome, dalyvaujant estafetėse ir žaidžiant tinklinį, „Kęstutėnų šlovės tako“ kliūčių įveikimas Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione, ginklų, ekipuotės, karinės technikos parodos ir bataliono muziejaus lankymas paliko nepamirštamus įspūdžius.
   Stovykloje - naujovė! Visi sugužėjo į Pašvenčio girininkijos poilsiavietę, kur laukė žaidimai, talentų šou, vakaras prie laužo, naktinis žygis, suteikęs begalę džiaugsmingų emocijų. Pasisėdėjimas prie laužo, dalijimasis stovykloje patirtais įspūdžiai, miegas palapinėse - ilgai išliekantys prisiminimai apie stovyklą.
   Yra pradžia , yra ir pabaiga. Stovyklos uždarymas. Visų žvilgsniai nukreipti į dangų. Šventės kulminacija tapo karinio sraigtasparnio nusileidimas STV mokyklos stadiono teritorijoje. Audringi mokinių plojimai, fotosesija prie sraigtasparnio ir ilgas rankų mojavimas atsisveikinimui.
   Stovyklos tikslas pasiektas : galimybė stovyklautojams įgyti patirties ir išbandyti save, sustiprėti fiziškai, išugdyti valią, discipliną, pagarbos jausmą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.
   Stovyklos veikla buvo finansuojama iš Jurbarko rajono savivaldybės lėšų, skirtųmokinių užimtumo, socializacijos, prevencijos ir kitoms programoms finansuoti bei rėmėjų lėšų. Esame dėkingi partneriams: Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgoms, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalionui, Smalininkų senjorų namų savininkams Dariui ir Mildai Vasiliauskams, Šeimos gerovės centro įkūrėjui kun. M. Kairiui, Smalininkų TVM , Pagėgių pasienio rinktinės kinologams ir kitiems prisidėjusiems prie veiklų stovykloje organizavimo.

Linkime visiems saugios, gražios vasaros!

                  Pavaduotoja ugdymui Vida Reinolcaitė

 Nuotraukos:

STOVYKLA „SAKALE LĖK! 2024“. PIRMA DIENA

STOVYKLA „SAKALE LĖK! 2024“. ANTRA DIENA

STOVYKLA „SAKALE, LĖK! 2024“. TREČIA DIENA

STOVYKLA „SAKALE, LĖK! 2024“. SUSITIKIME KITAIS METAIS !