2024 Liepos 18 d. 01:43:49

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

Pagrindinis

Na, o balandžio 26 d. į mokyklą rinkosi pradinių klasių mokinių tėveliai. Apsilankė net 10 tėvelių. Vyko atvira 1-4 kl. pamoka. Pamoka prasidėjo mokinių dainuojama dainele. Pradinukai deklamavo eilėraščius, grojo dūdelėmis. Visi kartu žiūrėjo sukurtą filmuką apie mokinių kasdienybę mokykloje. Mama R. Karvelienė mokiniams pasakojo apie savo darbą, mokslus, vaišino keptu pyragu. Vėliau tėveliai ir pradinių klasių mokytojos bendroje diskusijoje aptarė aktualius klausimus: mokinių motyvacija, namų darbų ruoša, noras/ nenoras eiti į mokyklą, atsakomybė ir pareigos. Tėvai (globėjai) pildė anketas „Ar padedu namuose lavinti vaiko gabumus?". Tėvams labai patiko, pageidavo ir kitais metais tokios dienos.

10, 9 ir 7 klasių mokiniai didžiausią džiaugsmą patyrė 26 d. per lietuvių kalbos pamokas, nes ten jų laukė Rima Balseraitytė (Urtės Gustaitės mama), kuri vedė intriguojantį žaidimą „Mafija“. Tai buvo tikras relaksas nuo lietuvių kalbos pratimų darymo ir kūrinių skaitymo.

Ne ką mažiau įdomi ugdomoji veikla buvo ir balandžio 27 dieną. Per technologijų pamokas žolininkė Rita Šetkienė pasakojo apie mūsų aplinkoje augančias įprastas, bet ypač vertingas žoleles. Plakė vaisių ir žolelių kokteilius, vaišino dilgėlių sėklų chalva, pienių medumi, sėmenų saldainiais. Na, o patys drąsiausi ryžtingiausi galėjo paragauti „skanėsto“ su pelynu, kurį vadina "Organizmo šluota".

„Atvirų durų“ dienas užbaigė bendra tėvų, mokinių ir mokytojų popietė „Kviečiu tave į pasimatymą...“. popietę vedė mokytoja J. Štrimienė, pasitelkusi metodą „Laikrodukas“. Dalyviai turėjo galimybę pasikalbėti vieni su kitais svarbiais klausimais apie savo asmeninius tikslus, apie pomėgius ir tai, kas neramina, erzina. Tikslas buvo išsikalbėti, išgirsti kitą žmogų. Manau, jis buvo pasiektas.

Taigi kartu su nedrąsiu pavasario atėjimu atvėrėme savo mokyklos duris visiems, kas mumis domisi. Tikime, kad tik bendravimas nutiesia kelius į produktyvų darbą, todėl dėkojame visiems apsilankiusiems ir sakome: „ATE, IKI KITŲ SUSITIKIMŲ!“