2021 Birželio 12 d. 21:24:33

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

Pagrindinis

Kai patiki svajonėmis...

Kažkoks protingas žmogus yra pasakęs, kad „gera idėja prilygsta milijonui arba pusei darbo“. Manau, tai tiesa. Idėja, kad mūsų Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinę mokyklą reikia perorganizuoti į oro kadetų mokyklą, tikrai yra puiki. Jei tai pavyktų padaryti, laimėtume visi – ir mokyklos bendruomenė, ir Smalininkų miestelis, ir Jurbarko rajonas, o labiausiai augantys ir svajojantys apie mokymąsi šioje mokykloje moksleiviai. Taigi idėja yra, o kas toliau?

O toliau – pirmieji žingsniai link svajonės. Štai šių metų gegužės 31 d. į Smalininkų L. Meškaitytės pagrindinę mokyklą rinkosi suinteresuoti oro kadetų mokyklos steigimu garbūs žmonės, kur vyko „Oro kadetų mokyklos steigimo konferencija“. Dalyvavo LR Seimo narys prof. Valdas Rakutis, Jurbarko meras Skirmantas Mockevičius, LŠS vadas plk. Albertas Dapkus, Lietuvos aeroklubo prezidentė Eglė Paužolienė, Lietuvos sklandymo sporto federacijos viceprezidentas Vladas Motūza, buvęs Lietuvos sklandymo sporto federacijos prezidentas Vytautas Sabeckis, Lietuvos aviamodelių sporto federacijos prezidento pavaduotojas Donatas Paužuolis, mūsų mokyklos direktorius Artūras Matukaitis ir pavaduotoja Vida Reinolcaitė, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius Arvydas Griškus, Jungtinės Karalystės gynybos atašė Lietuvai maj. Steve Gleisinger, LŠS vado pavaduotojas – jaunųjų šaulių vadas Tadas Venskūnas, KOP vadas plk. Dainius Guzas, vyresn. karo kapelionas plk. ltn. Virginijus Veilentas, KOP GTRD vadas plk. ltn Andrius Stuknys, KOP Vadovybės štabo A3 Operacijų skyriaus viršininkas plk. ltn. Eligijus Rukšnaitis, KOP Vadovybės štabo A4 Ginkluotės ir technikos skyriaus Radiolokacinės technikos ir automatizuotų valdymo sistemų inžinierius kpt. Donatas Kūlokas, KOP vyr. psk.srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas, Radviliškio rajono administracijos atstovai, STVM direktorė Ina Budrienė, kiti svečiai.

Pirmiausia susirinkusieji buvo pakviesti apžiūrėti Smalininkų L. Meškaitytės pagrindinės mokyklos ir Smalininkų TVM teritoriją ir įvertinti oro kadetų mokyklos steigimo galimybes. Konferencijos metu buvo kalbama apie tokios mokyklos būtinumą, pirmuosius paruošiamuosius darbus, buvo diskutuojama dėl galimų jau pačioje artimiausioje ateityje taikyti užsiėmimų ir kitų svarbių klausimų. Visi konferencijos dalyviai sutarė, kad tokia mokykla bus įsteigta, kad Smalininkai itin tinkama vieta tai padaryti, buvo apsikeista koordinatėmis dėl darbų vykdymo, kai kurie svečiai konkrečiai siūlė savo pagalbą, steigiant mokyklą. Po tokių optimistinių pasisakymų norisi tikėti, kad svajonė neliks vien svajone, o taps realybe. O kad tai įvyktų, laikas dėti pamatus oro kadetų mokyklos steigimui.  Jau nuo kitų mokslo metų mokykloje 5-8 klasės mokiniai mokysis visos dienos mokykloje, kur galės atlikti namų darbus, prižiūrimi mokytojų, bus organizuota  įvairi neformaliojo ugdymo veikla. Taip pat manome, kad galime pakviesti į savo mokyklą mokytis jaunesnių klasių mokinius iš kitų rajono mokyklų. Visi kartu kursime savo svajonę ir sieksime jos įgyvendinimo.

                                                       Konferencijos sekretorė mokytoja E. Gylienė

Nuotraukos

ES Struktūrinė parama

eTwinining

eTwinining

Sveikatiada

Saugios erdvės ženklas

Saugios erdvės ženklas

Nerūkysiu

ŠMM

Perspėjimo sistema